Bez kategorii

Zostań sneakerheadem już dziś!

Zostań sneakerheadem już dziś!

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego coraz więcej osób chce dołączyć do sneakersowego szaleństwa?

A może sam pamiętasz co zmotywowało Cię do zostania sneakerheadem? Spróbujemy przyjrzeć się temu niezwykłemu zjawisku z bliskiej odległości oraz powiedzieć Ci, co uzyskasz, mając świra na punkcie kicksów.

Zastanówmy się dlaczego warto dołączyć do sneakersowego świata?

Oto, co kultura sneakersowa może zmienić w Twoim życiu:

Plusy bycia sneakerheadem

Sneakerheadzi będą Twoimi najlepszymi przyjaciółmi i rodziną

Tylko pomyśl: dziesiątki tysięcy sneakerheadów na całym świecie tkwią w tym razem. Wszyscy Ci ludzie są jak jedna wielka rodzina, dzieląca się dobrem, złem i bolączkami związanymi z nową premierą Yeezys. Pamiętaj, kiedy jesteś w społeczności sneakerheadów, nigdy nie jesteś sam. Zawsze będziesz wspierany przez podobnych Tobie ludzi. Niezależnie od tego, czy masz już najnowsze informacje o świeżym wydaniu limitowanych butów Reebok, wiesz gdzie szukać przecenionych modeli lub kto sprzedaje oryginalne pary – zawsze znajdziesz wsparcie wśród poznanych sobie osób.

Będziesz cieszyć się swoimi kicksami jak dziecko

Po prostu nie ma sensu przypominać, że jest to jedna z największych zalet bycia sneakerheadem. Mając najnowszą parę butów Nike 97 czy Nike Air Force po prostu będziesz cieszyć się najwyższym komfortem i najlepszym stylem, dzięki  swoim nierzadko super-limitowanym hiper-kicksom.

reebok

Będziesz bogaty!

Kolejną zaletą, którą oferuje kultura sneakersowa, nierzadk są… pieniądze. Pamiętajmy, że w wielu przypadkach, gdy zakupione buty sportowe są bardzo ograniczone i niezwykle przez wszystkich pożądane, można sprzedać je nawet za wielokrotność zapłaconej ceny detalicznej. Zatem jeśli upolowany dopero co model nie jest do końca w Twoim guście, sprzedaj go i zarób trochę gotówki na następne zakupy. Pamiętaj, że niektóre wydania popularnych sneakerów są warte fortunę. Ciekawe kolaboracje, reklamowanie przez znaną osobę, ograniczona ilość wyprodukowanych par i nowo odkryte technologie mogą sprawić, że niektóre modele mogą pomóc Ci zyskać nawet kilkaset złotych netto. Oczywiście pamiętaj, że ich kupno nie będzie tanie, ani łatwe (do Polski dociera niewiele pożądanych modeli), więc możesz być pewien, że będziesz musiał wydać kilkaset, a nawet przeszło tysiąc złotych, aby dostać te buty, które bardzo chcesz.

Znajdziesz się wśród popularnych osób w szkole

Niestety raczej nie potrafisz robić takich rzutów do kosza, jak Michael Jordan ani też nie umiesz śpiewać tak, jak Kanye West, ale nadal możesz nosić te same sneakersy, co oni! Przyznajmy wprost, wszyscy chcieliśmy kiedyś być choć przez moment kimś innym: raperem, graczem w koszykówkę lub nawet influencerem w mediach społecznościowych. Niestety przy ograniczonych zasobach i umiejętnościach możemy jedynie od czasu do czasu nosić to samo, co gwiazdy mają na sobie.
Właśnie dlatego duże firmy sportowe, takie jak Adidas i Nike opierają swój marketing głównie na współpracy ze sławami i nieustannie wprowadzają znane twarze na rynek swoich produktów.Taka strategia dowiodła swojej skuteczności na wiele sposobów w ciągu ostatnich kilku lat (choć jak udowadnia New Balance, sukces można odnieść także odcinając się od celebrytów). Jeżeli zatem pragniesz zbliżyć się do wielkich nazwisk i celebrytów i być znany ze swoich unikatowych butów i niepowtarzalnego, miejskiego stylu, społeczność sneakerheadów jest miejscem dla Ciebie!

nike wmns

Poznasz najnowsze plotki i trendy modowe

Wierz nam lub nie, sneakersy są obecnie bardzo ważną i dużą częścią całej branży modowej. Wielkie nazwiska w świecie mody, takie jak Valentino, Comme des Garcons i Versace już od paru sezonów lokują sneakersy w swoich kolekcjach i wkładają je na stopy modeli na największych wybiegach modowych na świecie. Zjawisko to już dawno przestało być dziwne, ponieważ wysiłek wkładany w tworzenie sneakersów przez największe nazwiska świata high-fashion nie mógł być zlekceważony.
Interesując się kicksami dotrzesz także do najnowszyc plotek o gwiazdach i ich partnerach, a nawet ich dzieciach. Pamiętajmy, że obecnie niemal każdy sneakerhead śledzi Eminema, LeBrona, Kim Kardashian czy Nicki Minaj. Wszystko po to, aby uzyskać najświeższe informacje o nowych modelach sygnowanych znanymi nazwiskami i upolować je przed wszystkimi.
Szereg sneakersowego świata w żadnym razie nie kończy się w tym punkcie. Tak długo, jak marki sportowe sprzedają swoje najnowsze modele dzięki celebrytom, tak długo będziemy wiedzieć, co Kim jadła wczoraj na kolację.

Zostaniesz ekspertem od technologii

My również nigdy nie sądziliśmy, że tak szybko dowiemy się, co znaczą słowa takie jak BOOST, adiPrene albo nawet ZOOM. Teraz to wiemy, a wszystko dzięki społeczności sneakerheadów, która jest pełna kompetentnych osób, które w dziedzinie butów zachowują się niemal jak naukowcy. Wybierając zatem kicksy na swoją pasję, nie tylko poznasz najnowsze technologie zastosowane w butach, ale także zyskasz szansę zostania prawdziwym inżynierem! 😉
Jeśli zatem aktywnie działach w kulturze sneakersów lub po prostu jesteś sneakerheadem, prawdopodobnie słyszałeś już takie słowa, jak bot, proxy i serwer. Uwierz nam – wiedza, jak każdw z tych pojęć działa nie jest łatwa, jednak zachęca do zgłębiania swojej wiedzy teleinformatycznej.

Oczywiście potrzeba kilku miesięcy a nawet lat, a także serii porażek, aby osiągnąć tak szeroką wiedzę. Z czasem jednak każdy sneakerhead dowiaduje się, które boty są najpotężniejsze na rynku i jak właściwie działają. Nie zdziw się również, jak pewnego, pięknego dnia otrzymasz listę serwerów proxy i listę wszystkich aukcji, na których sprzedawane są jedynie idealne podróbki butów sportowych.

nike jordan

Otrzymasz niezwykłą lekcję samoorganizacji

Gdyby tylko nasze mamy wiedziały, jak dobrze zorganizowane są nasze kalendarze dotyczące dat premier nowych butów!
Podczas wysokiego sezonu sneakersowego, prawdziwy sneakerhead będzie miał wszystko zaplanowane i będzie orientował się w datach i godzinach lepiej, niż niejeden urzędnik. Sneakerhead będzie jadł, spał, a nawet mrugał w odpowiedniej porze. I to nie żart! Czy wiesz, ile kosztują buty Yeezys na wtórnym rynku? Czy widziałeś kiedyś szaleństwo w oczach ludzi pytających o najnowsze, limitowane modele Adidas Originals?
Polowanie na nowe kicksy, to bardzo poważny i delikatny proces. Każda sekunda się liczy i sporo kosztuje, tak więc niesamowite umiejętności zarządzania czasem, aby pomóc w śledzeniu każdego wydarzenia obuwniczego są na wagę złota. Na czas premier mózgi sneakerheadów zamieniają się w niezwykłe narzędzia, które zbierają wczesne linki, słowa kluczowe i wartości odsprzedaży w jeden wór. Wszyscy oczekują jak zombie i żyją nadzieją upolowania butów, które są właściwie nieosiągalne. Ci bardziej zamożni zapłacą za wymarzoną parę butów kilka razy więcej, płacąc za ich odsprzedaż.
To nie jest zdrowy stan… 😉

Usprawnisz pamięć

Pamiętasz tę szafę, którą miałeś uporządkować 3 miesiące temu? Oczywiście, że nie! Ale zdecydowanie pamiętasz o tym, aby Twoje sneakersy były czyste, zapakowane i przechowywane w bezpiecznym, suchym i nie zakurzonym miejscu. Rozumiemy to! Nikt nie chce zapłacić 700 złotych za parę butów Adidas NMD zaprojektowanych przez Pharrella Williamsa, żeby wpadły zaraz w brudne ręce młodych siostrzeńców! A szafa? Szafa będzie musiała poczekać!

Pytanie tylko gdzie była ta super-pamięć z ultra rozszerzalną pojemnością, kiedy potrzebowaliśmy jej w liceum podczas nauki na klasówkę? Oczywiście pewne rzeczy mogą wydawać się początkowo nieco przytłaczające dla stawiającego swoje pierwsze kroczki sneakerheada, ale z czasem każda umiejętność w społeczności sneakersowej rozwinie pewne supermoce, o których nigdy nie marzyłeś. Daty wydania, kształty cholewek, warianty kolorystyczne oraz nazwiska projektantów, a także wszystkie inne, powiązane z sobą elementy będą non stop przechowywane w Twojej głowie bez najmniejszego problemu. I bez względu na to, ile premier pojawi się na rynku w pewnym okresie, wszystko będzie przechowywane w Twej pamięci sneakerheada!

new balance

Poznasz skrytą terminologię

Będąc sneakerheadem będziesz mieć w małym paluszku takie zwroty, jak Ls, OG, Retro, Deadstock, czy Colorway. Wszystko to być może trochę brzmi jak kosmiczne słowa z innej planety, jednak tylko i wyłącznie dla zwykłych ludzi. W kulturze sneakersowej te słowa są wręcz odpowiednikiem alfabetu.
Pamiętaj, że sneakerheadzi mają własną terminologię i nie możesz być częścią oraz pełnoprawnym członkiem tego kultu, o ile nie zapamiętasz ich wszystkich w swojej głowie!

Nauczysz się gegry

Czy nadal pamiętasz, jak mało wiedziałeś i rozumiałeś na zajęciach z geografii w szkole?
Teraz, dzięki społeczności sneakersowej, wszyscy jej zaangażowani członkowie dowiedzą się dokładnie, gdzie znajduje się każdy istotny kraj. Mało tego! Sneakerheadzi mogę w pamięci obliczyć międzynarodowe strefy czasowe i potrafią recytować największe miasta każdego kraju, jakby to były imiona kolegów z klasy.

new balance

Minusy bycia sneakerheadem

Niestety tak jak w każdym „tajnym” stowarzyszeniu (choć świat kicksów nie jest AŻ tak tajny), istnieją pewne minusy. Bycie w środku kultury sneakersów może obejmować pewne zachowania niepożądane. Są te najbardziej widoczne, to tylko:

  • Stres
  • Ciągły niepokój
  • Przepychanki w kolejce
  • Strach przed wyczerpaniem kolekcji
  • Bankructwo
  • Zbanowane serwery proxy
  • Wyprzedane rozmiary
  • Ogromna wartość odkupienia
  • Nieosiągalne wydania limitowane w USA
  • Wydania z wyłącznością lokalizacji

Pamiętaj! Możesz przejść przez wiele wzlotów i upadków, gdy tylko dołączysz do kultury sneakersowej. Pamiętaj również, że gdy już będziesz w środku, prawdopodobnie się z niej nie wydostaniesz, a przynajmniej nie z takim samym nastawieniem, co kiedyś. Już zawsze znajdziesz czas dla sneakersów i zawsze będziesz gapić się na stopy nieznajomych ludzi, gdziekolwiek jesteś, a przede wszystkim, już zawsze będziesz krzyczał na ludzi za noszenie podróbek.

air force 1

Kultura sneakersowa ma swoje własne kody i zasady, a żeby się w niej znaleźć, musisz ich po prostu przestrzegać. I pamiętaj, że motto całej kultury sneakersowej brzmi: przetrwają najszybsi!

Good Luck! 😉

Udostępnij

O autorze