Bez kategorii

Sneakersy i skarpetki? Koniecznie!

Sneakersy i skarpetki? Koniecznie!

Kusi Cię od czasu do czasu, aby włożyć swoje ulubione sneakersy bez skarpetek i śmiało wymaszerować z domu? Tłumaczymy, dlaczego nie jest to dobrym pomysłem.

Sneakersy są obecnie projektowane z tak dużą starannością i pamięcią o wygodzie użytkownika, że niemal każda dostępna na rynku para jest uszyta z przewiewnych i oddychających materiałów, a wnętrze buta wyprofilowane, co sprawia, że nasze stopy czują się w nich superwygodnie. Ten komfort noszenia może nas niejednokrotnie podkusić o ubranie swojej ulubionej pary kicksów na gołą stopę. Nie jest to zabronione, jeśli zrobimy tak sporadycznie, jednak wystrzegajmy się od regularnego noszenia naszych sneakersów boso, inaczej może im grozić mała zagłada.

Nieprzyjemny zapach

Być może jest to nieco oczywiste, jednak powinniśmy nieustannie pamiętać, że noszenie sneakersów bez skarpetek wywoła bardzo nieprzyjemny zapach z ich wnętrza. W tym przypadku nie pomogą żadne ilości sprayów odświeżających – niepożądany smród nadal będzie w nich obecny. Nie chcemy wprawić w zakłopotanie naszych przyjaciół zapraszających nas do swoich mieszkań, więc unikajmy noszenia sneakersów na boso.

Sneakersy – kameleony

Niektórzy mogą w to nie uwierzyć, jednak noszenie butów sportowych bez skarpet może spowodować, że zmienią one swój kolor. Wkładka buta szybko zmieni kolor z białej na szarą lub lekko żółtą. Jest to spowodowane niczym innym, jak pot z naszych stóp i brud przeniesiony na nich z podłoża. Zapewniamy was – kontrastujące z białą podeszwą szare wnętrze buta nie wygląda apetycznie.

Przepis na odciski

Pomimo wszelkiej wygody sneakersów, które posiadamy, pomijanie skarpetek poskutkuje odciskami na stopach. Bawełniane i wygodne skarpetki działają jak skuteczna izolacja dla naszych nóg i zapobiega wszelkim otarciom i bolesnym uciskom. Brak skarpetki naraża zewnętrzną warstwę skóry na naszych nogach na uszkodzenia, co po nawet niecałym dniu chodzenia może przerodzić się w bolesny odcisk. Pamiętajmy – lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Nieprzyjemny start i koniec

Noszenie sneakersów bez skarpet sprawi, że wkładki pochłoną całą wilgoć, a ta skumulowana w środku buta sprawi, że ich wkładanie i ściąganie każdego dnia będzie bardzo nieprzyjemne. Gdy buty są suche w środku stopa nie ma żadnych najmniejszych problemów z wsunięciem się do środka i późniejszym opuszczeniem wnętrza buta. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy próbujemy wcisnąć nagą stopę do lekko wilgotnego środka sneakersa – nie życzymy tego najgorszym wrogom!

Skarpety są cool

Ostatnią kwestią, która powinna zachęcić Was do nie pomijania skarpetek przed włożeniem swojej ulubionej pary sneakersów, jest to, że skarpetki już dawno wróciły do łask i przestały być wstydliwym elementem garderoby. Ogromny wybór kolorowych trendy wzorów i deseni sprawia, że skarpetki są w stanie podkreślić lub stać się fantastycznym tłem dla naszych sneakersów, niezależnie czy są to sportowe Air Max Thea czy casualowe Nike Force.

diadora

Udostępnij

O autorze