Sneakersowe hobby w czasie kwarantanny

Jesteś w domu. Jesteś znudzony. Nie masz nic do roboty.

A tak naprawdę masz wszystko do zrobienia, zwłaszcza jeśli lubisz sneakersy. Mamy zatem nadzieję, że w tej chwili masz na sobie fajne skarpetki lub miękkie kapcie (i naprawdę mamy nadzieję, że jesteś bezpieczny, czujesz się dobrze lub wykorzystujesz swój rozsądek tak, aby zadbać o siebie maksymalnie i nie znajdywać się w niebezpiecznych sytuacjach) i przypominamy, że jest wiele rzeczy do zrobienia podczas kwarantanny, które potwierdzą, że jesteś sneakerheadem. A więc? Oglądaj filmy, czytaj książki, poznawaj historię słynnych modeli czy po prostu organizuj swój porządek butów w szafie. Oto niektóre działania sneakersowe, które zajmą Cię podczas kwarantanny COVID-19.

Wyczyść swoje trampki.

Trampki i sneakersy się brudzą. To nieunikniony fakt z życia. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że tak się nigdy nie stanie, jest trzymanie ich w pudełku już na zawsze. Kto jednak chce to zrobić? Przecież chcemy się chwalić naszymi ulubionymi kicksami każdemu dookoła! Nauczenie się zatem tego, jak czyścić swoje kicksy, jest sztuką i procesem, który wszyscy powinniśmy znać. Możesz ku temu kupić produkty dobrych obuwniczych marek. Należy przy tym wziąć pod uwagę różne komponenty i materiały, z których wykonane są kicksy. Są wśród nich skórzane buty, zamszowe buty i buty z tworzyw sztucznych. Do tego dochodzą różne sznurówki, podeszwy i wiele innych elementów, które wymagają osobnego traktowania. Poszukaj zatem najpierw rzetelnego artykułu, który opowie Ci, jak wszystko zrobić prawidłowo, by buty nie straciły swoich właściwości.

Zreorganizuj swoje sneakersy.

Prawdopodobnie masz dużo kicksów, jeśli tylko czytasz naszego bloga. Może jesteś osobą cierpiącą nawet na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne? A może jesteś lekkim niechlujem? 😉 Tak czy inaczej, to dobry moment na reorganizację Twoich butów. Nareszcie masz na to tak naprawdę czas! Prawdopodobnie masz obecnie rozwalone pary swoich kicksów na podłodze w korytarzu lub przy drzwiach i to jest w porządku. Ale nadszedł czas, aby odłożyć kolejne pary z powrotem do pudeł, zwłaszcza te, których nie nosisz. Ułóż swoje sneakersy według marki, modelu lub kolorystyki. Wybierz cokolwiek, co pomoże Ci je najlepiej odnajdywać później. Zdziwisz się, ile masz sneakersów, o których zupełnie zapomniałeś. Jeśli chcesz pozbyć się wszystkich pudeł, zamów kilka przezroczystych pojemników na buty leżące poza garderobą, aby uzyskać bardziej jednolitą konfigurację.

Oglądaj filmy dokumentalne o kicksach.

Wiele treści o sneakersach jest ulotnych. Krótkie klipy zwykle nie w pełni zaspokajają Twój apetyt na wiedzę na temat obuwia lub są po prostu płaską przynętą. Istnieje jednak kilka sneakersowych filmów dokumentalnych, które warto obejrzeć i które wchodzą w sedno kultury obuwniczej. Daj im swój czas!

Śledź kanały o sneakersach na YouTube.

Sneakersowe kanały na portalu YouTube: niektórzy je uwielbiają, inni ich nienawidzą, zaś większość z nas nie może przestać ich oglądać. Śledź kanały mówiące o sprzedaży i kupnie sneakersów, oglądaj recenzje najnowszych modeli czy to jak robią zakupy najwięksi kolekcjonerzy sneakersów. Na pewno wyniesiesz z tych seansów coś wartościowego – lub po prostu spędzisz miło czas na kanapie!

Oglądaj stare reklamy sneakersów, które są już kultowe.

Obecnie nie widuje się ich tak często, ale lata 80., 90. i 2000. były pełne reklam sneakersów, które były czystym złotem. Były to czasy, gdy największe marki takie jak Adidas, Jordan czy Nike konkurowały ze sobą o udziały w rynku. Większość z tych najlepszych, najważniejszych i najbardziej rozrywkowych reklam do dziś można bez problemu znaleźć na Youtubie lub na innych stronach tematycznych. Naprawdę warto odbyć tę podróż w sneakersowym czasie.

Obejrzyj wywiady ze sneakerheadami.

Nie każdy materiał o sneakersach na Youtubie jest wart obejrzenia. Do wybory masz dokumenty, stare reklamy lub recenzje najświeższych projektów. Pamiętaj jednak, że istnieje również wiele wywiadów online, które są naprawdę wartościowe, zwłaszcza jeśli kochasz buty lub chcesz dowiedzieć się więcej o kultowych modelach butów. Przykład? Wywiad z Tinkerem Hatfieldem, bez którego marka Nike nie byłaby taka sama. Naprawdę warto poświęcić temu swój kwarantannowy czas!

Czytaj książki o kicksach.

Nie wszystko, co chcemy wiedzieć jest dostępne online. Istnieje wiele książek o sneakersach wypełnionych wiedzą, historiami i anegdotami, których próżno szukać w necie. I choć większość ciekawych i znanych pozycji jest wydanych tylko po angielsku, to wciąż warto je sobie zamówić lub pożyczyć i przebrnąć przez ich treść. Ogrom wiedzy i powtórka z języka w jednym!

Załóż własny kanał YouTube, podcast lub blog sneakersowy.

Masz wolny czas? Dlaczego nie zrobić z nim czegoś produktywnego? Załóż własny blog sneakersowy, kanał YouTube o butach, lub rusz ze swoim podcastem. To naprawdę wszystko możliwe – wystarczy tylko że chcesz tego tak na 100%! Kiedy jak nie teraz?

Poznaj historię ważnych sneakersów.

Często pojawia się argument ujmujący pozycji sneakerheadów, że młode pokolenie nie wie wystarczająco dużo o kupowanych sneakersach. Cóż, oto Twoja szansa, aby usiąść i naprawdę je zbadać. Niezależnie od tego, czy chcesz poznać historię butów Adidas, Nike, Air Force 1, Stan Smith lub Air Jordan, w Internecie odnajdziesz całe mnóstwo treści. Wystarczy, że zaczniesz od lektury naszego bloga od samego początku. Ta przeprawa już rozbuduje Twoją wiedzę i świadomość na temat kicksów.

Poszukaj ciekawych modeli online

W dzisiejszym świecie jesteśmy przyzwyczajeni do wydawania zbyt dużych pieniędzy na buty i ciuchy. Ale nadal są buty sportowe, które można złapać za niską cenę. Szukaj promocji w swoich ulubionych sklepach, czy to dużych, takich jak Distance.pl czy w lokalnych butikach. Sprawdź także strony internetowe Nike i Adidas (lub New Balance, Reebok, Saucony itp.). Zerkaj zwłaszcza w zakładkę z promocjami. Cały ten czas kwarantanny da ci również możliwość przeszukania witryn takich jak eBay, GOAT i StockX, aby znaleźć rzadsze modele w okazyjnej cenie.

buty

Zrób sobie przerwę od sneakersów i skup się na innych rzeczach.

Nasza cała lista dotyczy kicksów i tenisówek. Duża część Twojego życia to prawdopodobnie właśnie buty sportowe. Ale wiedz, że nie zawsze tak powinno być. W życiu są także ważne inne rzeczy. Zadzwoń do swoich rodziców. Ugotuj jedzenie. Porozmawiaj ze starym przyjacielem. Zrób pompki i przysiady. Zaktualizuj swoje CV. Rób rzeczy, które zwykle odkładałeś zbyt długo, aby uzyskać lepszą pozycję życiową. W końcu masz czas, aby je wykonać, więc dlaczego nie teraz?

Na koniec życzymy Wam wiele rozwagi i… zdrowia! A kiedy już to wszystko minie, dumnie ruszymy w swoich ukochanych sneakersach na ulice naszych miast!