Bez kategorii

Największy sneakers na świecie to?

Największy sneakers na świecie to?

Z pewnością znasz wiele osób, które mogą pochwalić się ogromnym rozmiarem buta. Ten egzemplarz sprawi jednak, że rozmiary 46 czy 47 przestaną robić na Tobie jakiekolwiek wrażenie!

Ludzie kochają pokonywać rekordy. Największa kolekcja sneakersów, najdroższy model Nike w historii czy najmniejszy bucik to tylko część z nich. Tym razem prezentujemy Wam największego sneakersa świata!

Bohater tego artykułu został wykonany na wzór popularnego, niemalże pierwotnego modelu Converse, czyli klasycznego trampka o podwyższonej cholewce w kolorze czerwonym. Całość wykańczają białe sznurówki, biała gumowa podeszwa oraz charakterystyczne logo z gwiazdką w kółku. Wymiary tego obuwniczego giganta to: 4 metry długości, 1,6 metra szerokości oraz 1,7 metra wysokości. Converse-olbrzym został stworzony przez zespół o nazwie Launch Group, pochodzący z Wielkiej Brytanii, w miejscowości Cardiff. Zakończenie prac nad butem nastąpiło w marcu 2009 roku. But ten został wykonany w imieniu sieci sklepów Tesco, na cele wsparcia brytyjskich badań nad rakiem organizacji o nazwie Race for Life. Rekordowy Converse został wykonany z zachowaniem odpowiedniej skali pierwowzoru i został zrobiony z dokładnie tych samych materiałów, co oryginalna wersja, czyli skóry syntetycznej i poliuretanu.

converse
źródło: http://time.com/3584081/guinness-world-records-gallery/

Udostępnij

O autorze