Bez kategorii

Gratka dla sneakerheadów – kompendium sneakersów

Gratka dla sneakerheadów – kompendium sneakersów

Zastanawiasz się czasami, co możesz kupić swojej zakręconej na punkcie sneakersów drugiej połówce? Jeżeli uważasz, że kolejna para sneakersów na urodziny lub walentynki to lekka przesada, zainteresuje Cię opcja plakatu, będącego skrótowym przedstawieniem niezwykłej historii tych sportowych butów.

„Visual compendium of sneakers” to niezwykły plakat o wymiarach 91 cm x 60 cm. Jest to minimalistyczny, starannie zilustrowany zbiór 134 modeli najbardziej znanych sneakersów w historii ludzkości, począwszy od modelu Converse Chuck Taylor z roku 1917, poprzez popularne, niskie modele, które zawojowały rynek w latach 60. i 70, wielką eksplozję sneakersów lat 80-tych, oraz nieustanne klasyki gatunku, które stanowią fenomen aż do dnia dzisiejszego. Na tym plakacie odnajdziemy wszystkie ważne modele sneakersów: nieśmiertelne Adidasy, najważniejsze wersje butów Air Jordan, przełomowe buty dla skateboardzistów, jak Vans czy Etnies oraz dziwaczne potwory ze złotej ery Reebok (takie jak Shaq Attack czy Alien Stomper). Nie pominięto także najistotniejszych kolaboracji z modą wysoką, pozostawiających modele będące dziełem Jeremiego Scotta czy Kanyego Westa.

Seria plakatów została wykonana na litografii offsetowej oraz nadrukowana farbami na bazie roślinnej. Miejsce, w którym powstają to Long Island City w Nowym Jorku. Autorem plakatów jest studio Pop Chart Lab, zrzeszające kreatywnych grafików oraz designerów. Studio znane jest z wykonywania plakatów, które opierają się na miłych dla oka infografikach prezentujących historie różnych przedmiotów, miast czy zjawisk i nie tylko. Pop Chart Lab bierze pod lupę to, co jest istotne dla pop-kultury ale inspiracji poszukuje również w nietypowych miejscach.

Czy nadal uważasz, że masz lepszy pomysł, co kupić swojej sneakerheadowej połówce? 🙂

sneakers
źródło: www.amazon.com

Udostępnij

O autorze