Bez kategorii

Adidas Zx Flux – kultowe biegówki

Adidas Zx Flux – kultowe biegówki

Model ten to właściwie symbol biegania spod sztandaru butów Adidasa. Jaka historia kryje się za tym popularnym i innowacyjnym modelem oraz dlaczego jest on tak wyjątkowy?

Premierowy model z linii Zx Flux został ukazany szerokiej publiczności w roku 1984. Misją bawarskich designerów marki Adidas było stworzenie uniwersalnych butów dla biegaczy, niezależnie od ich stopnia zaawansowania w treningi czy podłoża, które preferują do swoich kilometrów. Adidas Zx Flux charakteryzowały się długą listą innowacyjnych zastosowań i materiałów w swej budowie, właśnie po to, aby każdy wykonany w nich bieg był jak najbardziej komfortowy i bezpieczny dla zdrowia.

zx flux adidas

Zx Flux to buty sportowe na miarę XXI wieku. Ich budowa to między innymi podeszwa wykonana z termoplastycznego poliuretanu czy mikro celularne materiały dbające o wygodę stopy. Nie można nie wspomnieć także o niezwykłym systemie mającym za zadanie niezawodną amortyzację stopy, dzięki inteligentnej siatce ukrytej we wnętrzu podeszwy. To ona rozkłada moc uderzenia o podłoże na całą powierzchnię buta, co nieustannie chroni stawy biegacza na każdym kroku. Adias Zx Flux to również długa lista zwiewnych materiałów dbających o utrzymanie wnętrza buta w optymalnej temperaturze oraz niebanalne systemy sznurowania, które miały sprowadzić wygodę do maksimum, zaś ryzyko rozplątania do minimum.

ZX FLUX

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.