Adidas Zx Flux – kultowe biegówki

Model ten to właściwie symbol biegania spod sztandaru butów Adidasa. Jaka historia kryje się za tym popularnym i innowacyjnym modelem oraz dlaczego jest on tak wyjątkowy?

Premierowy model z linii Zx Flux został ukazany szerokiej publiczności w roku 1984. Misją bawarskich designerów marki Adidas było stworzenie uniwersalnych butów dla biegaczy, niezależnie od ich stopnia zaawansowania w treningi czy podłoża, które preferują do swoich kilometrów. Adidas Zx Flux charakteryzowały się długą listą innowacyjnych zastosowań i materiałów w swej budowie, właśnie po to, aby każdy wykonany w nich bieg był jak najbardziej komfortowy i bezpieczny dla zdrowia.

zx flux adidas

Zx Flux to buty sportowe na miarę XXI wieku. Ich budowa to między innymi podeszwa wykonana z termoplastycznego poliuretanu czy mikro celularne materiały dbające o wygodę stopy. Nie można nie wspomnieć także o niezwykłym systemie mającym za zadanie niezawodną amortyzację stopy, dzięki inteligentnej siatce ukrytej we wnętrzu podeszwy. To ona rozkłada moc uderzenia o podłoże na całą powierzchnię buta, co nieustannie chroni stawy biegacza na każdym kroku. Adias Zx Flux to również długa lista zwiewnych materiałów dbających o utrzymanie wnętrza buta w optymalnej temperaturze oraz niebanalne systemy sznurowania, które miały sprowadzić wygodę do maksimum, zaś ryzyko rozplątania do minimum.

ZX FLUX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *