Bez kategorii

5 wskazówek, jak prezentować sneakersy na Instagramie

Pragniesz pochwalić się swoją ulubioną parą butów na Instagramie? Doskonale to rozumiemy! Nie zapominaj jednak, że każde z publikowanych przez Ciebie zdjęć jest także Twoją wizytówką, więc zrób je dobrze! Oto 5 wskazówek, jak zrobić udane zdjęcie swoich kicksów na Instagram.

1.      Nie nadużywaj filtrów

Wydaje nam się, że obecnie istnieją aplikacje absolutnie do wszystkiego. Fakt, że ze zwykłe zdjęcie można przerobić na dzieło sztuki za jednym kliknięciem nie jest jednak usprawiedliwieniem do nadużywania podobnych opcji. Nikt nie polubi zdjęcia Twoich sneakersów, jeśli przefiltrowany efekt nie będzie ich dobrze prezentować!  Co więcej, niektóre z filtrów sprawiają, że Twoja skóra wygląda jak efekt jakiejś choroby zakaźnej! Używaj zatem filtrów z rozwagą i pamiętaj – czasami naturalne jest najlepsze!

new balance

2.      Upewnij się, że są w centrum

Większość ludzi przegląda Instagram na swoich telefonach, więc wstawianie pseudoartystycznego zdjęcia, na którym sneakersy są w oddali nie jest trafnym pomysłem. Taki efekt może być fajny, gdy zdjęcie publikowane jest na obszernej witrynie internetowej, jednak jeśli na zdjęciu poza Twoimi butami widać stertę innych przedmiotów, a samo tło jest bardziej ostre niż prezentowane sneakersy – daruj sobie jego publikowanie gdziekolwiek! Trzymaj się prostej zasady i rozmywaj na zdjęciach obiekty, które znajdują się w oddali. W przeciwnym wypadku, nikt nie będzie w stanie powiedzieć czy na zdjęciu są buty Adidas Superstar czy może jednak Nike Janoski.

new-balance-996

3.      Zwróć uwagę na tło

Bez urazy, ale nikt nie chce oglądać Twojej siostry jedzącej obiad lub Twojego współlokatora grającego w grę, w samych skarpetkach, który wystaje zza właśnie fotografowanej pary Nike Air Max. Mając kiepskie, przypadkowe tło dla swoich butów, w dodatku z mistrzem drugiego planu, szybko staniesz się jedynie autorem nowego mema grasującego po sieci, a nie udanej, instagramowej twórczości. Wiemy, że posiadasz w domu cenne przedmioty, którymi chcesz się pochwalić, jednak jeżeli faktycznie jesteś właścicielem sportowego samochodu czy stosu pieniędzy w walizce, to Twoim Instagramem powinien zajmować się menadżer, a nie Ty sam osobiście. Jeżeli z jakiegoś powodu nadal go nie masz – zwracaj proszę uwagę na to, co znajduje się w oddali wrzucanego przez Ciebie zdjęcia.

new-balance

4.      Perspektywa jest ważna

Wiemy i doceniamy to, że starasz się pokazać całemu światu swoją pasję, jednak zachowaj dla siebie ujęcia, na których pierwsze skrzypce gra Twój rozporek. Wpadliśmy na Twój profil, aby oglądać Twoje buty, a nie przypadkowe części Twojego ciała, zatem dobrze przeanalizuj każde ujęcie zanim klikniesz „publikuj”. Pamiętaj o generalnej zasadzie – robienie ujęcia butom z perspektywy biodra nie jest dobre! Jeśli możesz, zrób zdjęcie tak blisko ziemi, jak to tylko możliwe, po to, aby pokazać jak najwięcej ze swoich sneakersów. W przeciwnym przypadku Twoje zdjęcie będzie wyglądać, jakbyś miał jakieś 50 centymetrów wzrostu i nic więcej do zaoferowania.

new-balance

5.      Światło ma znaczenie

Tak, wiemy, że świecąca w ciemności podeszwa to hit ostatniego sezonu, jednak fotki robione telefonem w zatłoczonym klubie nie przysporzą Ci nowych followersów. Jeśli szukasz sposobu, aby Twoje buty były widoczne na zdjęciu użyj po prostu lampy błyskowej, jednak pamiętaj, że dla większości ujęć najlepszym oświetleniem jest naturalne światło. Nie wyobrażasz sobie przecież, że odwiedzasz sneakers sklep w egipskich ciemnościach, nie prawdaż?

new-balance

Pamiętaj o tych pięciu wskazówkach i czym prędzej zrób udane zdjęcie swoich butów, które stanie się hitem Twojego Instagrama!

Udostępnij

O autorze