Bez kategorii

5 najciekawszych artystów sneakersowych na świecie

5 najciekawszych artystów sneakersowych na świecie

Buty Nike Roshe One jako muza dla malarza? Buty Air Max jako inspiracja dla grafika? Oczywiście! Poznajcie pięciu wybranych artystów z całego świata, których twórczość nie byłaby taka sama, gdyby nie sneakersy.

Ludzie mówią wiele o surrealizmie, pop-arcie i impresjonizmie… Nie zapominajmy jednak, że istnieje również sneakersowa sztuka! Na całym świecie możemy odnaleźć wielu utalentowanych artystów, którzy za obiekt swoich inspiracji twórczych wzięli sneakersy. Sprawdźmy, co i jak tworzą oraz czym są w stanie nas zaskoczyć.

Hazzyboom

Hazzyboom potrafi przemienić sneakersy w dinozaury, podwodne potwory czy armię czołgów – tak po prostu! Galeria tego artysty to zbiór futurystycznych, kolorowych grafik, które uwypuklają charakterystyczne cechy butów.

reebok
źródło: http://hazzyboom.tumblr.com/

Emma Sulzer

Emma Sulzer specjalizuje się w tworzeniu popularnych modeli sneakersów na drutach. Jej ręcznie wykonane podobizny znanych nam butów zachwycają odtworzeniem najdrobniejszych detali, a w dodatku wyglądają naprawdę wygodnie!

air jordan
źródło: https://www.facebook.com/Emma-Sulzer-Tapestry-Artist-183429249062/

Ghica Popa

Ghica Popa słynie z przerabiania sneakersów na bardzo ciekawe statki kosmiczne i inne pojazdy, które są od wewnątrz sterowane przez małe, kolorowe i zabawne postacie. To jednak nie wszystko – w galerii tego artysty znajdziecie nawet buta przemienionego w cyber-gołębia!

nike
źródło: http://www.ghicapopa.com/

Pawel Nolbert

Pawel Nolbert postanowił przemieniać wybrane pary sneakersów w… kostki! Ten nietypowy pomysł zachwyca wielu sneakerheadów od lat. Każdy projekt charakteryzuje się niezwykłą autentycznością, niezależnie czy na warsztat zostały wzięte buty New Balance czy Converse. Artysta ten nie pakuje butów w pudełka – on tworzy pudełka z butów! No bo kto mu zabroni?

new balance
źródło: http://www.issueno206.com/pawel-nolbert-sneakercube/

ROM

Zdecydowanie jeden z najciekawszych rysowników na jakiego się natknęliśmy. ROM ma wizję. Artysta ten przemienia sneakersy w coś tak dziwnego, że czasem trudno odgadnąć, jaki model butów był jego materiałem źródłowym. Rękawice bokserskie mogą być oczywistą reprezentacją butów Air Jordan 1 KO, ale już niedźwiedź polarny? Rozszyfrowywanie prac ROM’a będzie świetną zabawą dla każdego sneakerheada!

air jordan
źródło: https://www.instagram.com/romtheworld/

Prace którego artysty najbardziej przypadły Wam do gustu?

Udostępnij

O autorze